راههای سفر به وان

1377 1401/12/13

این مطلب در مورد راههای سفر از شهرهای ایران به شهر وان ترکیه بوده و اگر قصد سفر به این شهر رو دارین حتما این مطلب رو تا آخر مطالعه بفرمایین , البته خوشحال میشیم نظرتون رو هم بعد از مطالعه در زیر همین مطلب ثبت کنین .


راههای سفر به وان - چگونه و از چه راههایی می توان به وان سفر کرد ؟

اگر قصد مسافرت به شهر وان ترکیه را دارید از 4 طریق می توانید به این شهر سفر کنید که در این بخش راحتترین و به صرفه ترین مسیرها رو براتون آماده کردیم که میتونین با استفاده از این روش ها هزینه سفرتون رو به وان کم کنین.

اولین راه سفر به شهر وان ترکیه بصورت هوایی هست اما فرودگاه وان پرواز مستقیم به ایران ندارد و عملا شما نمی توانید از شهرهای ایران به شهر وان سفر هوایی مستقیم داشته باشید. ولی می توانید پرواز از شهر مبدا خود به استانبول و سپس استانبول به وان رو انتخاب کنین که خب طبیعتا هزینه بر خواهد بود. در ضمن فرودگاه Ferit Melen شهر وان ترکیه با کد یاتا VAN یکی از مسیرهای مورد استفاده ایرانیان برای رفت و آمد به سایر شهرهای ترکیه از جمله استانبول , آنتالیا و ازمیر از طریق وان هست.

راه دوم به صورت ریلی هست که قبل از آغاز پاندمی کرونا هفته ای دو تاریخ حرکت وجود داشت که از تهران و تبریز مسافران رو به سمت وان ترانسفر می کرد و بازرسی های متعدد و معطلی در مرز زیادی داشت . بعد از گشایش دوباره مرزها پس از کرونا قطار در این مسیر هنوز فعال نشده و فعلا سفر با قطار به شهر وان ترکیه میسر نمی باشد .

راه سوم سفر از طریق مراجع ترانسفر به شهر وان ترکیه هستش یعنی از تهران یا از تبریز و خوی به اینصورت که میتونین از طریق تماس با آژانس رادسیر  بلیط ترانسفر به وان رو از شهرهای تهران , تبریز و یا خوی رو رزرو کنین که قیمت و نحوه ترانسفر از این شهرها به شرح زیر هست :  

ترانسفر از تهران به وان

  • هزینه بلیط بصورت رفت و برگشت در ایام عادی هر نفر یک میلیون و صدهزار تومان می باشد.
  • ساعت حرکت  9 الی 12 شب از پایانه آزادی به خوی با اتوبوس 25 صندلی VIP بوده و صبح فردا از ترمینال خوی با ون های مسافرتی به طرف مرز رازی و بعد از انجام تشریفات گمرکی به طرف شهر وان حرکت می کنند .
  • زمان برگشت از وان ساعت 10 الی 12  قبل از ظهر ون های ترک مسافرا رو از هتل ها سوار می کنن و به سمت مرز  رفته و از مرز به ترمینال خوی حرکت می کنند و از ساعت 19 از طریق اتوبوس های 25 نفری به تهران برمیگردن .
  • برای رزرو نیز می تونین از طریق شماره 04135555122 در ارتباط باشین .

ترانسفر از تبریز به وان

  • هزینه بلیط بصورت رفت و برگشت در ایام عادی هر نفر هشتصد هزار تومان می باشد .
  • ساعت حرکت 7 صبح از پایانه شرکت ترانسفر کننده در تبریز می باشد. با یک توقف کوتاه در شهر خوی به سمت مرز رازی حرکت می کنند. بعد از طی مرز و انجام تشریفات گمرکی از مرز به طرف وان حرکت می کنند .
  • زمان برگشت از وان ساعت 10 الی 12 قبل از ظهر ون های ترک مسافرا رو از هتل ها سوار می کنن و به سمت مرز  رفته و از مرز به طرف تبریز حرکت می کنند .
  • برای رزرو نیز می تونین از طریق شماره 04135555122 در ارتباط باشین .

راه چهارم استفاده از وسیله شخصی برای سفر به وان هستش ; اگر خودروی شخصی دارین و علاقمند به سفر با خودروی خودتون هستین میتونین سفر به شهر وان ترکیه رو برنامه ریزی کنین .
برای سفر به شهر وان ترکیه با خودروی شخصی سه مرز زمینی وجود داره , مرز رازی که به مرز کاپی کوی معروفه , مرز سرو که در ترکیه به اسندره معروفه و مرز بازرگان یا گوربلاغ , از میان این مرزها مرز زمینی رازی نزدیکترین مرز و کوتاه ترین مسیر رو برای رفتن به شهر وان داره , در جریان باشین که مرز رازی 24 ساعته نیست و از ساعت 9 و نیم صبح تا 4 بعد از ظهر فعالیت دارد پس زمانتون رو طوری تنظیم کنین که در این ساعات به مرز برسین البته همیشه پیشنهادمون به مسافرا این بوده ساعت 9 صبح و یا زودتر به مرز برسن تا به شلوغی مرز برنخورن و زودتر رد بشن تا از روزشون کامل استفاده کنن.
برای رفتن به مرز رازی میتونین از تبریز و خوی رد بشین که پیشنهاد میشه که یک شب در تبریز اقامت داشته باشین و از زیبایی های شهر تبریز هم استفاده کنین و یا اینکه در خوی اقامت داشته باشین و ماشینتون رو در پارکینگ ترمینال خوی پارک کنین و از طریق تاکسی های مسیر مرز رازی خودتون رو به مرز برسونین و یه راه دیگه اینکه سفرتون رو تا مرز رازی با خودروی شخصی خودتون ادامه بدین و جهت پارک امن خودروی خودتون می تونین از پارکینگ روباز که برای شهرداری قطور در پایانه مرزی هست استفاده کنین .

معطلی در مرز در ایام عادی نیم الی یک ساعت و در ایام پیک تعطیلات و شلوغ تا چندین ساعت ادامه داره پس رسیدن به موقع به مرز خصوصا اول صبح میتونه شما رو از ایستادن در صف های طولانی نجات بده .
 فاصله مرز رازی تا شهر وان ترکیه حدود 100 کیلومتر هست , اگر قصد ادامه دادن با ماشین شخصی رو دارین باید حتما خودروی خودتون رو کاپوتاژ کنید (دریافت پلاک بین المللی) و همچنین گواهینامه بین المللی تهیه کنید (در نظر داشته باشید که قیمت بنزین در ترکیه نسبت به ایران خیلی گرانتر بوده و در مرز نیز مبلغ قابل توجهی رو به عنوان مابه التفاوت بنزین از شما اخذ خواهند کرد) و یا اینکه میتونین تا مرز با ماشین شخصی و بعد از عبور از مرز توسط ون های ترک که معمولا در زمان باز بودن مرز سرویس ترانسفر میدن استفاده کنین و خودتون رو به شهر وان برسونین .
قیمت ترانسفر از مرز رازی به وان و از هتل وان به مرز توسط ون های ترک برای هر نفر هر مسیر 70 لیر می باشد . 

ثبت نظر